google+

SATU MARE

www.scoala-sm.ro

Avantaje

• Ne adaptăm  nevoilor voastre! Programul Școlii este unul flexibil, conceput pentru a satisface nevoile cursanților, astfel încât să fie în favoarea acestora!
  • Instructorul se ocupă de întocmirea dosarului împreună cu elevul făra nici o taxă suplimentară.
  • Plata școlarizării se poate face în maxim 3 rate.
  • La fiecare ședinta elevul este luat de unde dorește (din oraș).
  • Autoturismul este disponibil in ziua de examen.
  • Fiecare autoturism este echipat cu sistem de dubla comandă pentru a oferi cursanților atât încredere cât și ajutor atunci când este nevoie.
  • În timpul orelor de conducere în autoturism se afla doar un cursant și instructorul .
  • Reducere pentru grupuri de minim 3 persoane.

Informatii:

• Examenul pentru obținerea permisului de conducere se dă cu Poliția și constă într-o probă teoretica și o probă practică.
  • Proba teoretică constă în rezolvarea unui chestionar de verificare a cunostințelor teoretice care conține 26 intrebări ( examen efectuat pe calculator).
  • Timpul alocat rezolvării unui chestionar de verificare a cunostințelor teoretice este de 30 minute.
  • Proba teoretică se promovează obținând minim 22 puncte din 26.
  • Proba practică se susține de către cei ce au promovat proba teoretică de sală.
  • Proba practică constă în conducerea autoturismului pe traseu, impreună cu un agent de la Poliție.
  • Elevii cu domiciliu stabil in Satu Mare vor susține examenul în Satu Mare, pe mașina pe care au efectuat instruirea practică, precum si cei cu viză de flotant.
  • Candidații declarați «respins» la proba practică pot fi reprogramați pentru susținerea unei noi probe dupa o perioadă de cel puțin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare si prezentarea dovezii care atesta efectuarea a cel puțin șase ore suplimentare de pregătire practică într-o școală de conducători auto autorizată.
  • Cursul de scolarizare absolvit este valabil timp de 1 an de la data terminării școlii de șoferi. Dupa trecerea acestui interval va fi necesară refacerea cursului de scolarizare auto.